Aktuality - Spolupráce s praxí

Polní den na 9 lokalitách

Polní den v Červeném Újezdě u Unhoště - přehlídka pokusů (55 odrůd řepky ozimé). Polní dny - 9 lokalit ČR, poloprovozní pokusy (23 odrůd).

Ohlédnutí za Hortibotickým polním dnem v Troji 2023

Ohlédnutí za Hortibotickým polním dnem v Troji - 30. 8. 2023.

Ohlédnutí za Festivalem plevelů - PLEVEL FEST 2023

10. a 11. května jste se v Národním zemědělském muzeu mohli vydat a na cestu mezi plevely, které nám přinášejí nejen mnoho starostí, ale zároveň značné množství radostí a užitku.

Soutěž v řezu ovocných stromů - vítězství našich studentů

Družstvo studentů magisterského studia Zahradnictví zvítězilo v tradiční soutěži v řezu broskvoní.

Prof. Jiří Mareček obdržel z rukou prezidenta republiky medaili Za zásluhy 1.stupně

Prof. Jiří Mareček, nestor zahradní architektury, tvůrce areálu ČZU, obdržel z rukou prezidenta republiky 28.října 2022 medaili Za zásluhy 1.stupně.

Herbicidní rezistence polních plevelů

Výsledky výzkumu herbicidní rezistence

Nová knižní publikace pro zemědělskou praxi

Pracovníci fakulty (CPZ) ve spol. s Chmelařským institutem a VÚMOP autory nové odborné publikace: Agrotechnika chmele ve vztahu k rozmístění kořenového systému.

Viel Glück, Julia!

Všem, kteří sledovali pátraní po ztracené holčičce v Českém lese poblíž Čerchova... Úspěšným řešitelům projektu Pátrač, který se v praxi osvědčil tím nejlepším způsobem, gratulujeme.

Králičí seminář 2023

29. 11. 2023: XVII. celostátní seminář s mezinárodní účastí „NOVÉ SMĚRY V INTENZIVNÍCH A ZÁJMOVÝCH CHOVECH KRÁLÍKŮ“. Pozvánka.

Racionální použití hnojiv

29. mezinárodní konference Racionální použití hnojiv se koná ve čtvrtek 30. listopadu 2023 v aule ČZU

Konference Možnosti snižování negativních vlivů na včely...

16.11.: Konference Možnosti snižování negativních vlivů na včely zaměřená na pesticidy a jejich rezidua, čipování včel a přehled současných terapeutických možností pro včelstva.

Workshop Vermikompostování a vermifiltrace

26.9.2023: Katedra agroenvironmentální chemie a výživy rostlin pořádá workshop VERMIKOMPOSTOVÁNÍ A VERMIFILTRACE V KALOVÉM HOSPODÁŘSTVÍ ČOV

Polní den DEP

22. června 2023 proběhl Polní den Demonstračního a pokusného pozemku. Videoreportáž.

Centrum precizního zemědělství se představilo na Našem poli 2023

Ohlédnutí za letošním ročníkem zemědělské výstavy Naše pole v Nabočanech

V červnu se konala Zahradní slavnost

V sobotu 10. června 2023 se v kampusu České zemědělské univerzity konala Zahradní slavnost pro absolventy, partnery a přátele ČZU.

Naše účast na veletrhu For Fishing

Letos se naši studenti a pedagogové prvně zúčastnili veletrhu For Fishing 2023, kde představili studijní program Akvakultura a péče o vodní ekosystémy

Ukázkové moštování

Ukázka moštování jablek z Demonstračního a pokusného pozemku se konala 15. listopadu v moštárně Výukového centra zpracování zemědělských produktů.

Zlaté pamětní medaile významným šlechtitelům

Děkan prof. Josef Soukup udělil zlaté pamětní medaile FAPPZ významným šlechtitelům, absolventům VŠZ v Praze, Ing. Aleně Hanišové a Ing. Pavlu Amlerovi.

Odborné semináře MÁK V ROCE 2022

22. 2. 2022
Seminář byl vysílán online z České zemědělské univerzity v Praze

Polní dny "Sója"

Polní dny "Sója" proběhly ve dnech 24.8., 25.8. a 26.8.2021

ČR se ve světovém žebříčku potravinové bezpečnosti umístila na pátém místě

Podle Indexu globální potravinové bezpečnosti (GFSI) se Česká republika ve světovém žebříčku potravinové bezpečnosti umístila na pátém místě.

Naše účast na veletrhu For Garden

Letos se naši studenti a pedagogové zúčastnili veletrhu For Garden 2023, kde představili studijní programy Zahradnictví a Krajinářská architektura.