Cílem tříletého bakalářského studijního programu Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty je, aby absolvent byl spolu se svým zvířetem platným členem rehabilitačního týmu, ať už půjde o rehabilitaci fyzickou, psychickou či sociální. Terapeuti se během práce setkávají s klienty různých věkových kategorií s rozličnými potížemi. Je proto důležitý blízký vztah ke zvířatům, ale i k lidem.
Program propojuje hned dvě přední české univerzity. Kromě studia zvířat se věnuje i biologii člověka, základům kineziologie, patokineziologie a dalším oborům potřebným k ucelené rehabilitaci. Výuka předmětů zaměřených na studium zvířat probíhá na naší fakultě, ovšem výuka předmětů, které se týkají biologie a zdraví člověka se odehrává na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK.
Studium vyniká také množstvím praktické výuky. Studenti mají možnost vidět práci se zvířaty v reálném prostředí a účastnit se praxí v sociálně-zdravotnických zařízeních, stájích a zoorehabilitačních centrech.
HODÍ SE PROGRAM PRO MĚ?
Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty je ideální pro studenty, kteří:- mají vztah k přírodě a ke zvířatům,
- chtějí pomáhat lidem,
- zajímají se o zdravotnické a sociální obory,
- rádi by pracovali s lidmi i se zvířaty.
KDE NAJDU UPLATNĚNÍ?
Absolventi mohou pokračovat ve studiu navazujících magisterských programů Zájmové chovy zvířat, Biotechnologie a šlechtění zvířat, Management zdraví a welfare zvířat, Reprodukční biotechnologie, nebo se uplatnit v praxi jako:
- pracovník ve speciálních sociálněpedagogických zařízeních,
- cvičitel asistenčních psů nebo koní pro hiporehabilitaci,
- specialista na zoorehabilitaci v rehabilitačních centrech, geriatrických a pečovatelských zařízeních.