ČZU na prestižním summitu OSN: Barbora Lampová bude reprezentovat naši univerzitu v New Yorku

Ing. Barbora Lampová, doktorandka na Katedře mikrobiologie, výživy a dietetiky Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU, dostala významnou příležitost reprezentovat naši univerzitu na prestižním Science Summitu během Valného shromáždění OSN (UNGA79), které probíhá v New Yorku. Tento summit, který se koná 25. září 2024, se zaměřuje na zásadní roli vědy a inovací v naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN (SDGs).

Barbora Lampová, jako zástupce mladých vědců z výzkumné infrastruktury METROFOOD-RI, bude prezentovat aktuální výzkum zaměřený na udržitelné zdroje alternativních proteinů. Její práce přináší nové možnosti v oblasti kvality a bezpečnosti potravin, především s ohledem na využití alternativních proteinů, které mohou hrát klíčovou roli ve výživě budoucnosti.

METROFOOD-RI je mezinárodní výzkumná infrastruktura, která sdružuje 48 partnerů ze 17 zemí. Česká zemědělská univerzita (ČZU) hraje významnou roli v tomto konsorciu jako národní uzel a koordinátor české části METROFOOD-CZ, který je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Tato infrastruktura se zaměřuje na metrologii v oblasti potravin a výživy a na summitu v New Yorku bude prezentovat svou vizi udržitelného agropotravinářského sektoru a možnosti propojení vědeckých výsledků s praxí.

Studentky účast na summitu je pro naši univerzitu velkým úspěchem a potvrzením vysoké kvality výzkumu, který na ČZU probíhá. Její prezentace bude příležitostí nejen pro šíření povědomí o českém výzkumu na globální scéně, ale také pro rozvoj mezinárodní spolupráce v oblasti udržitelného potravinářství.

Pokud chcete sledovat tuto významnou událost živě, je potřeba se nejprve registrovat prostřednictvím platformy Sched.com. Po registraci budete moci sledovat přímý přenos, který proběhne 25. září od 16:00 (CEST) na následujícím odkazu: https://sciencesummit2024.sched.com/event/1jzj7/metrofood-ri-agroecology-sustainability-innovation-a-pathway-for-the-agrifood

Věříme, že studentky účast přispěje k dalšímu rozvoji udržitelných řešení v oblasti potravinového sektoru.