AGRODEN.cz

Středoškoláci objevili pestrost přírodních věd na ČZU

10. října 2024 Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze hostila 46 studentů z 10 středních škol. Exkurze představila svět našich 18 bakalářských programů, od agrobiologie přes potravinářství až po přírodní zdroje.

Program exkurze:

1. Úvodní prezentace o možnostech studia
  2. Meteorologie a klimatologie (Ing. Luboš Türkott, Ph.D.)
  3. Workshop "Půdní detektivové" (doc. Ing. Martin Kulhánek, Ph.D.)
  4. Přednáška v angličtině "Jak rostliny žijí" (Dr. Theresa Reinhardt Piskáčková)
  5. "Hodnoť všemi smysly! Jak chutná věda" (Ing. Renata Kunstová a Ing. Anežka Kopecká)

Ohlasy studentů:

"Přednáška o meteorologii byla podaná prezentujícím perfektně," hodnotil jeden z účastníků. Jiná studentka o anglické části programu řekla: "Bylo velmi dobré si zkusit, jestli zvládnu přednášku v angličtině. Dodalo mi to sebevědomí pro případné studium anglických oborů." Aktivita "Hodnoť všemi smysly" získala rovněž vysoké hodnocení.

Mezinárodní perspektiva:

Studenti z EU zemí mohou studovat naše anglické programy za pouhých 500 EUR ročně (12 500 Kč), což otevírá dveře k cenově dostupnému, kvalitnímu vzdělání s globálním přesahem.

Pozvánka na den otevřených dveří:

Chcete se dozvědět více? Přijďte na den otevřených dveří 8. 11. 2024. Seznámíte se se všemi našimi obory, prohlédnete si moderní vybavení fakulty a potkáte naše pedagogy a studenty.

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze je místem, kde nadšení mladých lidí potkává odbornost zkušených vědců. Přijďte objevit, jak můžete přispět k udržitelné budoucnosti v oblasti zemědělství, potravinářství a přírodních zdrojů!