ČZU na Zemi živitelce 2024: Agropočasí a projekty pro udržitelnou budoucnost

Česká zemědělská univerzita v Praze se zúčastní 50. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka 2024. Od 22. do 27. srpna představí na českobudějovickém výstavišti řadu projektů zaměřených na udržitelné zemědělství a péči o krajinu.

Agropočasí: Informace pro zemědělce

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU bude 24. srpna prezentovat portál Agropočasí.cz. Tento nástroj nabízí zemědělcům:

• Předpověď počasí pro každý katastr
  • Historická meteorologická data od roku 2004
  • Síť 456 měřících stanic po celé ČR
  • Interaktivní grafy pro analýzu dat
  • Informace pro zemědělství a veřejnou správu

Další aktivity Fakulty agrobiologie

• Ochutnávka hmyzu: Smažený hmyz a výrobky s jeho přídavkem
  • Senzorické testování: Hodnocení potravin různými smysly
  • Degustace vín: Ochutnávka z univerzitních vinic v Chloumku u Mělníka

Projekty ostatních fakult ČZU

• Fakulta životního prostředí: Modro-zelená infrastruktura v městském prostředí
  • Fakulta lesnická a dřevařská: Využití dronů v lesnictví
  • Fakulta tropického zemědělství: Nakládání s přírodními zdroji v tropech
  • Technická fakulta: Precizní zemědělství a moderní technologie
  • Provozně ekonomická fakulta: Inovativní studijní programy v podnikání

Potravinářský pavilon ČZU

Návštěvníci mohou ochutnat řemeslné potraviny vyrobené studenty ve Výukovém centru zpracování zemědělských produktů.

Navštivte nás a vyhrajte!

Přijďte v sobotu k našemu stánku a zapojte se do soutěže o jedinečné karty prší s ručně malovanými motivy našich výzkumů. Pro děti máme připravené speciální omalovánky.

Expozice ČZU na Zemi živitelce 2024 představí moderní přístupy v zemědělství, které pomáhají řešit aktuální výzvy v produkci potravin a péči o krajinu. Těšíme se na vaši návštěvu!