Vědcem na vlastní kůži: Čtyřdenní kurz pro studenty SŠ a gymnázií

Pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka a ministra zemědělství Marka Výborného se opět letos koná čtyřdenní kurz "Vědcem na vlastní kůži". Tento kurz, určený pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol a gymnázií, proběhne ve dnech 12. až 15. srpna 2024.

Proč se přihlásit?

• Moderní výzkumné vybavení: Studenti objeví nejmodernější přístroje a vybavení.
  • Perspektivní obory budoucnosti: Účastníci prozkoumají oblasti, které budou hrát klíčovou roli v budoucnosti vědy a výzkumu.
  • Základní postupy badatelské práce: Naučí se základy výzkumné metodiky přímo od odborníků.
  • Spolupráce s odborníky: Setkají se s předními vědci a získají cenné kontakty.
  • Laboratoře mimo dosah běžných návštěvníků: Navštíví laboratoře, které nejsou běžně přístupné veřejnosti.
  • Nové informace a znalosti: Objeví novinky a zajímavosti z různých vědeckých oborů.

O letní škole

Studenti, kteří se v září chystají do 3. nebo 4. ročníku střední školy a mají zájem o vědu, si mohou vyzkoušet práci s moderními přístroji v laboratoři a terénní výzkum, jako to dělají skuteční vědci. Tento kurz pořádá Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů na ČZU v Praze.

Informace o ceně: Kurzovné činí 2500 Kč a zahrnuje ubytování. Pro účastníky předmětové soutěže či SOČ je kurz zdarma.

Na co se mohou studenti těšit?

• Čištění odpadních vod
  • Meteorologie a role počasí
  • Hmyz jako hospodářské zvíře
  • Koloběh vody: půda – rostlina – atmosféra
  • Bioodpad jako cenná surovina
  • Odhalování pančování mléka

Přihlášky jsou stále otevřené, ale kapacita se rychle plní. Nezmeškejte tuto příležitost a přihlaste se na kurz prostřednictvím adresy: https://vedcem.agrobiologie.cz/.

Kontakty: Máte-li dotazy, prosím směřujte je na email event@af.czu.cz nebo telefon +420 721 611 816.