Zveme vás na Noc vědců na ČZU!

Tento pátek, 27. září 2024, se na České zemědělské univerzitě v Praze koná oblíbená akce Noc vědců, která letos nese téma Proměna. Akce proběhne v Potravinářském pavilonu FAPPZ od 17:00 do 21:00. Přijďte a zažijte vědu na vlastní kůži – program je vhodný pro děti i dospělé!

Program:

• Historie pěstování chilli papriček až do současnosti
    Zjistěte, jak se měnil sortiment chilli papriček od dob Aztéků, Mayů a Inků až po současné trendy ve šlechtění. Budou k vidění zajímavé odrůdy, které vás překvapí svou rozmanitostí.
  • Stádia proměny hmyzu na potravinu a následný senzorický vjem
    Představení jedlého hmyzu a jeho proměn v průběhu vývoje. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si senzorickou analýzu a ochutnat pokrmy z jedlého hmyzu.
  • Odhalování tajemství počasí
    Interaktivní ukázka práce s meteorologickými daty a přístroji, které pomáhají sledovat klimatické změny a jejich vliv na naše životní prostředí.
  • Proměna půdy v umění
    Návštěvníci si vyzkouší malování pomocí různých druhů půdy a porovnají jejich barvy. Kreativní workshop spojený s výkladem o významu půdy v ekosystému.
  • Monitorování ryb ve volné přírodě
    Ukázka vzorkování ryb na požární nádrži, odebírání vzorků pro genetické analýzy a projekt "Zachraň karase!", který se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů ryb.
  • Proměna surovin v delikatesy: Řemeslné produkty k ochutnání a zakoupení
    V našem krámku v pavilonu budete mít možnost ochutnat a zakoupit potravinářské výrobky vyráběné studenty FAPPZ.

Fotokoutek: proměňte se ve vědce!
Pro malé i velké máme připravený fotokoutek, kde se na chvíli můžete proměnit ve vědce. Oblečte si plášť, nasaďte ochranné brýle a vezměte si do ruky zkumavku – ať máte památku z této vědecké noci!

Těšíme se na vás!